- REKLAMA -
Aktualności

W regionie legnickim ruszył program profilaktyki raka płuc

Paliłeś paczkę papierosów dziennie przez ostatnie 20 lat?  Koniecznie zbadaj swoje płuca! Bezpłatnie i bez skierowania. Właśnie ruszył program profilaktyki raka płuc. We wszystkich subregionach Dolnego Śląska: w Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu oraz Wrocławiu. Jego koordynatorem jest Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

Badania wykonywane będą we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Są one bezpłatne i nie wymagają skierowania. Pacjenci mogą umawiać się na wizyty kwalifikacyjne dzwoniąc na infolinię 71 726 25 25 w godzinach 8:00 – 15:00, w dni robocze.

Badania niskodawkowym tomografem to kolejne działania w zakresie prewencji nowotworowej podejmowane przez marszałkowskie jednostki. W tym projekcie łączymy siły Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc z Dolnośląskim Centrum Onkologii. Chcemy skoncentrować się na niezwykle niebezpiecznym raku płuca. U większości pacjentów objawy raka płuca pojawiają się, gdy choroba jest silnie zaawansowana, co powoduje, że rak płuca jest trudny do leczenia.

Badania w ramach programu będą wykonywane w legnickiej  filii DCO, która mieści się przy naszym szpitalu. Na konsultacje wyników będą przyjeżdżali do nas, do Legnicy, specjaliści z Dolnośląskiego Centrum Onkologii i to oni będą decydowali o ewentualnym dalszym toku leczenia – w DCO  lub w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu – wyjaśnia Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor legnickiego szpitala.

Lekarze alarmują, że nowotwór może się rozwijać “po cichu” nawet przez 10 lat, zanim pacjent zauważy objawy. Dlatego tak ważna jest, aby Dolnoślązacy mieli dostęp do tego typu badań.

(źródło: szpital.legnica.pl)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button