- REKLAMA -
AktualnościZ życia miasta

W piątek w Legnicy rozbłysną świąteczne iluminacje

Już w piątek o godz. 17.00 w sercu miasta rozbłysną świąteczne iluminacje. Od lat temu wydarzeniu towarzyszy też wspólna zabawa, głównie z udziałem najmłodszych. Miasto przygotowało na tę okazję mnóstwo atrakcji.

Rozpoczną się one o godz. 16.30 pod choinką w legnickim rynku, gdzie na najmłodszych czekać będzie zagroda z żywymi zwierzętami oraz Mikołaj i Mikołajka z workami pełnymi prezentów. O godz. 17.00 oficjalnie rozbłysną świąteczne iluminacje, po których bajkowe postaci, takie jak Myszka Miki czy świnka Pepa, poprowadzą paradę szlakiem iluminacji, czyli ul. Złotoryjską, ul. Najświętszej Marii Panny aż do placu przy kościele Mariackim.

Legnickie dekoracje od wielu lat zaliczają się do jednych z najpiękniejszych na Dolnym Śląsku, zdobywając wyróżnienia w różnych konkursach.  Wśród najpopularniejszych dekoracji na pewno znajdują się: świąteczny pociąg, piękna dama z parasolką, karoca zaprzężona w renifery czy św. Mikołaj na motorze. Wielką popularnością cieszy się też wielka świąteczna bombka, w której można sobie składać życzenia a całości dopełnią na pewno pięknie ozdobione fontanny i oświetlenie uliczne.

Przewidziano też całkiem nowe dekoracje, które na razie osnute są mgłą tajemnicy. Póki co wiadomo tylko, że będą to ozdoby rodem że świata bajki, więc kto wie, być może udział w paradzie Myszki Miki i Minnie czy świnki Pepy nie będzie taki do końca przypadkowy. Wszystko wyjaśni się już w piątek o godz. 17.00 w samym centrum Legnicy.

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button