Aktualności

W Legnicy za lokalne podatki zapłacimy BLIKIEM w aplikacji mObywatel

Legnica będzie kolejnym polskim miastem, które umożliwi swoim mieszkańcom dokonywania płatności, chociażby za podatek od nieruchomości poprzez aplikację mObywatel. Wspólny projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, Centralnego Ośrodka Informatyki, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Polskiego Standardu Płatności (operatora systemu BLIK) pozwala użytkownikom opłacać podatki lokalne w aplikacji mObywatel 2.0.

W legnickim ratuszu obyło się spotkanie z przedstawicielem BLIK-a. Aktualnie będą prowadzone prace związane systemami informatycznymi tak, aby dane gromadzone przez legnicki samorząd mogły być pobrane przez rządową aplikację. mObywatel nieustannie się rozrasta, ewoluuje też zintegrowana z nią funkcja ePłatności, ułatwiająca regulowanie podatków od nieruchomości. Jednak nie tylko to – coraz więcej miast umożliwia również w ten sposób wnoszenie opłat za odpady komunalne.

W nowym projekcie Bank Gospodarstwa Krajowego będzie rozliczał pieniądze pomiędzy mieszkańcami a jednostkami samorządu terytorialnego. Płatność BLIKIEM za podatek od nieruchomości w aplikacji mObywatel 2.0. jest szybka, wygodna i bezpieczna. BGK realizuje działania, które podnoszą efektywność i sprawność rozliczeń w sektorze publicznym. Jest to kolejny projekt, w którym bank pełni rolę agenta rozliczeniowego.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button