- REKLAMA -
Aktualności

W Legnicy powstało Koło Młodych Demokratów

W Legnicy swoją działalność rozpoczęło Koło Młodych Demokratów. To trzynaste koło tego stowarzyszenia na Dolnym Śląsku. Młodym Demokratom w okręgu legnickim szefować będzie Aleksandra Krzeszewska.

Legnica była dotąd jedynym miastem powiatowym w naszym województwie, w którym nie było struktur lokalnych Młodych Demokratów. Jednak 17 września powołano do życia legnickie struktury tego stowarzyszenia oraz wybrano jego lokalne władze. Na czele Młodych Demokratów w Legnicy stanęła Aleksandra Krzeszewska, jej zastępcą został Mateusz Górak a funkcję sekretarza i skarbnika objął Marcin Dawiec. Zebranie założycielskie odbyło się z udziałem Przewodniczącego Regionu, Michała Nowaka.

Wśród idei Młodych Demokratów są m. in. działanie na rzecz zwiększania udziału ludzi młodych w życiu publicznym, upowszechnianie postaw proeuropejskich wśród ludzi młodych, inspirowanie młodych do podejmowania działalności gospodarczej czy też propagowanie idei samorządności wśród ludzi młodych.

Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” to organizacja stowarzyszona z Platformą Obywatelską, powstało w 1994 z połączenia młodzieżowych organizacji Unii Demokratycznej – Forum Młodych UD i Kongresu Liberalno-Demokratycznego – Stowarzyszenie Młodzi Liberałowie. Do Młodych Demokratów może dołączyć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, kto nie przekroczył 35 lat. 

Każdy, kto spełnia warunki i chciałby dołączyć do legnickich struktur Młodych Demokratów, może skontaktować się z ich legnicką szefową:

www.facebook.com/aleksandra.krzeszewska

mail: aleksandra.krzeszewska@op.pl 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button