Aktualności

W Legnicy oddano do użytku dwie nowe ulice. To Szybowcowa i Ułańska

W czwartek, 4 kwietnia, oddano do użytku dwie nowe drogi w Legnicy. Co ważne miasto wydało na obie dogi tylko 5 proc. całkowitych kosztów całej inwestycji. Wybudowana ul. Szybowcowa na terenie byłego lotniska wykonana została w zakresie drogi łączącej ulice Jaworzyńską, Nasienną, Szybowcową z ul. Spółdzielczą. Powstały także drogi rowerowe, chodniki, odwodnienie, oświetlenie oraz niezbędna infrastruktura drogowa. Przy drodze dokonano także nasadzeń drzew.

Nowa droga będzie obsługiwać mieszkańców Legnicy, ale także przedsiębiorców, których mamy w planach, aby na sąsiednich działkach ulokowali swoje przedsiębiorstwa. Na jednej z nieruchomości planujemy wybudować jednostkę koszarową dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Prowadzimy także zaawansowane negocjacje z przedsiębiorcą z branży kosmicznej. Planujemy także zakup kolejnych nieruchomości o łącznym areale ponad 11 hektarów

– powiedział Radosław Kreczmański, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W ramach tego samego przetargu zrealizowana została również budowa drogi łączącej ul. Żołnierską z ul. Marynarską. Dzięki temu powstała nowa ul. Ułańska. Zbudowano nowe chodniki oraz 39 miejsc postojowych i oświetlenie.

Jest to zadanie ważne z punktu widzenia rozwoju budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. Wykonaliśmy drogę publiczną z 39 miejscami postojowymi ogólnie dostępnymi. Na sąsiednich działkach mogę powstać kolejne inwestycje mieszkaniowe

– powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Inwestycja została zrealizowana w ramach budowy dróg lokalnych aktywizujących obszary aktywności gospodarczej i mieszkaniowej w Legnicy. Nasze miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie ponad 9 mln 337 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to 9,9 mln zł.

Tak więc wysokości dofinansowania zewnętrznego sięgnęła 95 proc.

– pokreślił Tadeusz Krzakowski.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button