Aktualności

W Legnicy odbędzie się konferencja popularnonaukowa „Na fali zdrowia”

Już 22 października, o 11.00 zapraszamy do Hotelu Qubus w Legnicy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konferencji popularnonaukowej “Na Fali Zdrowia”.

Organizowana jest ona w ramach miejskiego projektu Zdrowa Legnica. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, głównym partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A.

Po poprzednich, kierowanych głównie do kobiet edycjach konferencji, tym razem postanowiliśmy zorganizować wydarzenie uniwersalne, dostępne dla wszystkich zainteresowanych pro zdrowotnym wpływem wody na organizm człowieka. Wcześniej tematyka jaka przyświecała wydarzeniu dotykała obszarów m. in. związanych z funkcjonowaniem mózgu, snem, hormonami, układem oddechowym czy komunikacją społeczną oraz międzyludzką. Nadchodząca edycja natomiast całkowicie będzie poświęcona wodzie i jej zdrowotnych właściwościach.

– Jak powszechnie wiadomo, wodę uważa się za źródło życia – znajduje się w składzie wszystkich żywych organizmów. Poznając lepiej jej właściwości zarówno od strony biologicznej, leczniczej i dietetycznej uczestnicy konferencji bardziej świadomie będą mogli korzystać z jej dobrodziejstwa – mówi dr Małgorzata Jusiakowska – Piputa, prelegent i jednocześnie koordynator merytoryczny wydarzenia.

Zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji przyjęli od nas znakomici naukowcy, lekarze, badacze i specjaliści zajmujący się szeroko pojętym zdrowiem. Posiadają oni ogromną wiedzę w zakresie wybranej tematyki, która poparta jest zawodowymi sukcesami i życiowym doświadczeniem.

Prof. dr hab. n. med. Irena Ponikowska

Lekarz, specjalista z zakresu balneologii i medycyny fizykalnej, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku. W 1970 r. rozpoczęła pracę w Instytucie Medycyny Uzdrowiskowej w Poznaniu, w którym pracowała do 1992 r. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 1970 r. w Warszawie, doktora habilitowanego w 1981 r., w 1999r uzyskała tytuł profesora zwyczajnego nadany przez Prezydenta RP. Organizowała i nadal bierze udział w organizacji wielu kongresów naukowych i konferencji, wygłosiła ponad 600 referatów na różnych kongresach krajowych i zagranicznych. Dorobek naukowy obejmuje 257 pozycji opublikowanych w czasopismach naukowych, 14 książek, 19 monografii i skryptów oraz 19 rozdziałów w podręcznikach. Autor i redaktor publikacji naukowych z dziedziny balneoterapii, hydroterapii, klimatoterapii i masażu leczniczego m. in.: „Nowoczesna Medycyna Uzdrowiskowa”, Encyklopedia Balneologii i Medycyny Fizykalnej”, Wielka Księga Balneologii Medycyny Fizykalnej i Uzdrowiskowej. Wprowadziła do lecznictwa uzdrowiskowego w Polsce nowe metody lecznicze: karboksyterapia, ozonoterapia i haloterapia. Jest odznaczona wieloma państwowymi medalami, odznaczeniami oraz prestiżowym odznaczeniem medycznym „Gloria Medicine”.

Tytuł wystąpienia: “Woda- eliksir życia, zdrowia i urody”

dr Małgorzata Jusiakowska-Piputa

Doktor nauk biologicznych. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizacja – Biologia człowieka. Nauczyciel akademicki. Obszar zainteresowań naukowych to fizjologia starzenia organizmu ze szczególnym uwzględnieniem transformacji hormonalnej. Współtwórczyni i prelegentka Konferencji Popularnonaukowych Kobiece Ścieżki Zdrowia zorganizowanych przez Urząd Miasta w Legnicy. Organizatorka spotkań i konferencji dla kobiet w ramach autorskiego projektu – Klubu Kobiet Ciekawych Wszystkiego. Posiada Międzynarodowy Certyfikat z Medycyny Przeciwstarzeniowej afiliowany przy Towarzystwie Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Popularyzatorka nurtu „healthy aging”. Naturoterapeutka. Autorka publikacji na temat zdrowia i odpowiedzialnej kosmetologii. Odbyła staż w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kosmetolog z 35-cioletnim doświadczeniem. Specjalistka z zakresu kosmetologii estetycznej i leczniczej. Prowadzi Instytut Biokosmetyki w Legnicy.

Tytuł wystąpienia: „Woda cząsteczką życia – biologiczna rola wody w organizmie”

dr Anna Kopiczko

Doktor nauk o kulturze fizycznej, adiunkt badawczo – dydaktyczny w Katedrze Biologii Człowieka na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Z pasją prowadzi zajęcia dydaktyczne z antropologii, kinantropometrii, diagnostyki rozwoju fizycznego i żywienia. Członkini Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, Ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej z zakresu aktywności fizycznej. Zainteresowania naukowe i działalność popularyzatorska dotyczy zdrowia kobiet, szczególnie istotna tematyka to gęstość mineralna kości, problem osteopenii wśród młodych kobiet, wpływ aktywności fizycznej i sposobu żywienia na układ kostny. Kierownik i wykonawca wielu projektów badań, autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Tytuł wystąpienia: „Minerały w żywności. Jak mądrze programować żywienie”

Joanna Niecikowska

Absolwentka Akademii Terapii Naturalnych Łukasza Lubickiego. Od kilku lat pasjonatka zdrowego stylu życia i propagatorka Japońskiej Diety Wodnej (JDW) w Polsce. Jako dwudziestoletnia kobieta borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi: ciągłe infekcje intymne, powtarzające się problemy z zapaleniem pęcherza, zapalenie przydatków, wodniaki obu jajowodów, endometrioza. Jedyne opcje pomocy – najczęściej w postaci tabletek – nie przynosiły poprawy. Zdecydowała się wziąć odpowiedzialność za przywrócenie sobie zdrowia korzystając z metod naturalnych. Zmieniła styl życia i dietę, pozbyła się szkodliwych nawyków. To wszystko zaowocowało nie tylko powrotem formy i radości z życia, ale także chęcią dzielenia się doświadczeniami z innymi.

Strona www: https://profiltaktyka.pl/

Tytuł wystąpienia: „Świadome picie wody – japońska dieta wodna”

Natalia Zabłocka

Miłośniczka życia, właścicielka studia Holi Holi Joga w Legnicy, certyfikowany nauczyciel yogi w stylach Vinyasa Yoga, Asthanga Vinyasa Yoga, Yoga dla dzieci i młodzieży oraz Yoga dla kobiet w ciąży. Certyfikowana terapeutka metody Access Bars®, masażystka Lomi Lomi Nui. Prowadzi zajęcia grupowe yogi zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych, a także relaksacyjne sesje dźwiękowe.

FB: https://www.facebook.com/holiholijoga

Medytacja: „Rzeka zmian”

PROGRAM 3. Konferencja popularnonaukowa „Na Fali Zdrowia”

22 października 2022, godz.11.00, Hotel Qubus, ul. Skarbowa 1

godz. 11.00

„Woda cząsteczką życia – biologiczna rola wody w organizmie” – dr Małgorzata Jusiakowska-Piputa

godz. 11.35

“Minerały w żywności. Jak mądrze programować żywienie” – dr Anna Kopiczko AWF Warszawa

godz. 12.10

„Rzeka zmian” – medytacja z wizualizacją – Natalia Zabłocka @holiholijoga

godz. 12.30

Przerwa kawowa

godz. 12.50

“Woda- eliksir życia, zdrowia i urody” – prof. dr hab. Irena Ponikowska

godz. 13.25

„Świadome picie wody – japońska dieta wodna” – Joanna Niecikowska @profiltaktyka

Partnerzy: KGHM Polska Miedź S.A., LPWiK, Kapellanka

Wydarzenie na Facebooku: FB/MiastoLegnica

 

plakat woda konferencja 2022m

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button