- REKLAMA -
Aktualności

W Legnicy budują na potęgę. Wydano 825 pozwoleń

W Legnicy kolejne domy jednorodzinne oraz budynki wielorodzinne powstają niczym grzyby po deszczu. Wydział Gospodarki Przestrzennej Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta w 2018 roku wydał rekordową liczbę 825 pozwoleń na budowę.

W ramach inwestycji, na które wydano pozwolenia, powstają m. in. budynki wielorodzinne przy ul. Artyleryjskiej, Żołnierskiej czy Gumińskiego. W sumie wydano 106 pozwoleń na budynki mieszkalne jednorodzinne, 11 na budynki wielorodzinne, 149 pozwoleń na przebudowy lokali i budynków mieszkalnych oraz mieszkalno-usługowych. To sprawi, że inwestorzy wybudują w sumie 659 mieszkań: 111 w budownictwie jednorodzinnym oraz 548 w wielorodzinnym deweloperskim.

Wydano też pozwolenia na budowę lub przebudowę obiektów usługowych i przemysłowych, mi. in. budowę obiektu handlowego Lidl wraz z parkingiem przy al. Piłsudskiego czy budowę hali przemysłowo-produkcyjnej konstrukcji stalowych przy ul. Myśliwskiej. Warto przypomnieć, że Legnica posiada obecnie 128 obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących obszar 2.473 ha, co stanowi 44 proc. powierzchni miasta, co jest jednym z lepszych wskaźników w skali całego kraju.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button