AktualnościInwestycje drogowe

W czwartek koniec przebudowy al. Piłsudskiego

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy, już w czwartek al. Piłsudskiego ma być w pełni przejezdna dla kierowców, co oznacza koniec koszmaru drogowego w tej części miasta.

Przedłużająca się przebudowa al. Piłsudskiego i ograniczenia w ruchu z nią związane, stały się dla legnickich kierowców mocno uciążliwe. Nic dziwnego zatem, że z utęsknieniem wyczekiwali końca prac. Te miały się zakończyć pod koniec października, jednak wykonawca natrafił na liczne przeszkody, które wpłynęły na przekroczenie terminu. Opóźnienia wykonawca tłumaczył upałami ale też pojawieniem się nieprzewidzianych przeszkód.

Najpierw były to betonowe płyty pamiętające czasy budowę osiedla, następnie odkryto fragment starej brukowanej drogi do Koskowic. Na opóźnienie prac miało też wpływ odkrycie przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Galileusza  kilkudziesięciu nieopisanych kabli, zakopanych zresztą dość płytko, które trzeba było zidentyfikować. Jednak jak wynika z zapowiedzi Zarządu Dróg Miejskich, już w czwartek al. Piłsudskiego ma być w pełni przejezdna.

To jednak nie będzie oznaczać końca prac w ramach tej inwestycji. Zamknięte wciąż będzie skrzyżowanie ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej gdzie powstaje tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar będzie podniesiony do poziomu chodników. Nadal więc nie będzie można skorzystać z łącznika prowadzącego do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy od strony ul. Koskowickiej czy al. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że całą inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane z Wrocławia (lider) wraz z Firmą Drogowo – Inżynieryjną Stop z Legnicy. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 7,94 mln zł. (z czego 2,8 mln zł. to dotacja rządowa z “„Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button