Aktualności

W autobusach legnickiego MPK zamontowano automaty biletowe

We wszystkich 63 autobusach komunikacji miejskiej zamontowano już automaty, w których kupimy bilety jednorazowe. Zapłacimy za nie kartą zbliżeniową, urządzeniami mobilnymi oraz BLIK-em. Biletomaty nie przyjmują gotówki. Niebawem w mieście zamontowane zostaną automaty stacjonarne.

W automacie możemy kupić bilety normalne , ulgowe, wielogodzinne, obowiązujące w I i II strefie.  Bilet, który otrzymamy po zapłaceniu należy skasować w kasowniku.

Możliwość zakupu biletu w autobusie ułatwi podróżowanie. Przypomnijmy, że przed wprowadzeniem obostrzeń w związku z pandemią bilety jednorazowe można było nabyć u kierowcy, płacąc tylko gotówką. Z  takiego rozwiązania korzystał bardzo wielu podróżnych. Teraz mamy możliwość kupna biletu w autobusie z automatu, co jest dużym ułatwieniem.

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne niebawem w mieście zamontowanych zostanie sześć biletomatów stacjonarnych, w których kupimy wszystkie rodzaje biletów oferowanych przez MPK. Zostaną one ustawione na przystankach: Plac Słowiański i Skarbka, ul. Pocztowa po obu stronach, ul. Wrocławska (Urząd skarbowy) oraz Piłsudskiego Galaktyczna.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button