AktualnościZ życia miasta

Uwaga rodzice!!! Rozpoczyna się elektroniczny nabór do legnickich przedszkoli

We wtorek (12 marca) o godz. 8.00 rusza elektroniczny nabór do legnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2019/2020. Proces naboru potrwa do 2 kwietnia a wyniki mają być znane 26 kwietnia.

W celu przeprowadzenia rejestracji zgłoszenia dziecka będziemy musieli wypełnić formularz na stronie www.legnica.przedszkola.vnabor.pl w kolejnych pięciu krokach, wpisując informacje niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Następnie trzeba będzie wydrukować wniosek i dostarczyć go do przedszkola wskazanego na pierwszym miejscu listy preferencji. Do wniosku musimy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.

Sam proces rekrutacji podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym pod uwagę brane są kryteria ustawowe takie jak wielodzietność rodziny kandydata, jego niepełnosprawność, niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców, a także rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie dziecka czy objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W drugim etapie pojawiają się kolejne kryteria, takie jak sytuacja w której oboje rodziców pracują lub studiują w trybie dziennym czy też wskazanie Legnicy jako miejsca zamieszkania w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko. Za spełnienie pierwszego warunku otrzymamy 32 punkty, drugi da nam dodatkowe 16 punktów.

Warto pamiętać, że do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku 3-6 lat (czyli roczniki 2016-2013), natomiast do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych kwalifikowane są dzieci w wieku 6 lat (rocznik 2013). Jeśli nasze dziecko zostanie zakwalifikowane do przedszkola czy oddziału przedszkolnego, to nie zapomnijmy o tym, by w terminie od 26 kwietnia do 5 maja 2019 r. obowiązkowo potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej placówki.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Taaaaa, zamieszkanie w Legnicy a tymczasem tylko jedna czwarta aut podjeżdżających pod żłobki ma rejestrację DL a większość to DLE i DLU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button