- REKLAMA -
AktualnościOstrzeżenia meteorologiczne

Uwaga na silny wiatr. Porywy nawet do 115 km/h [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE]

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na obszarze Dolnego Śląska, w tym także w powiecie legnickim, w najbliższych kilkunastu godzinach spodziewać się można silnego wiatru, który w porywach wiać może z prędkością nawet do 115 km/h.

Meteorolodzy z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przewidują wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w godzinach rannych 30.01 przejściowo porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 115 km/h, wiejący z zachodu. Ostrzeżenie oznaczone jest jako 2 stopnia i aktualne będzie dziś od godziny 18:00 do jutra do godziny 21.00.

Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o to, by na parapetach, tarasach i balkonach nie pozostawić przedmiotów, które mogłyby w wyniku silnego wiatru stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia naszego lub osób postronnych. Kierowcy natomiast powinni się dziś wystrzegać parkowania w pobliżu drzew, słupów linii energetycznych czy w pobliżu starych budynków, których stan techniczny mógłby stanowić zagrożenie dla zaparkowanego pojazdu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button