- REKLAMA -
AktualnościOstrzeżenia meteorologiczne

Uwaga na gołoledź! Drogi i chodniki mogą być śliskie [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE]

Jak informuje IMGW-PIB  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu dziś na obszarze Dolnego Śląska, w tym także powiatu legnickiego, można się spodziewać marznących opadów powodujących gołoledź. Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozważną jazdę a do pieszych o ostrożne stawianie kroków na chodnikach.

Ostrzeżenie meteorologiczne aktualne będzie od godz. 03:00 dnia 23.01.2022 do godz. 11:00 dnia 23.01.2022. W tym czasie powinniśmy się spodziewać słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Ostrzeżenie oznaczone jest jako 1 stopnia a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska przewidziano na 75%.

Jak zawsze w takiej sytuacji, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości i stylu jazdy do aktualnych warunków panujących na drodze. Pieszym natomiast przypominamy, że chodniki dziś mogą przypominać lodowisko, więc starajmy się stawiać kroki bardzo ostrożnie.

Zarządcom nieruchomości przypominamy z kolei o obowiązku posypywaniu piaskiem czy solą tych ulic i chodników, za które odpowiadają.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button