Aktualności

Uwaga, dziś znowu mocno powieje

Wiatr od paru dni dość mocno daje się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Okazuje się, że to nie koniec. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wystosowało kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. 

PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przewiduje, że dziś od godziny 10 do godziny 18.00 trzeba się liczyć z występowaniem w powiecie legnickim silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami od 75 km/h z północnego zachodu. Dla tego zjawiska wyznaczono 1 stopień zagrożenia a prawdopodobieństwo jego wystąpienia to 85%.

Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o to, by na parapetach, tarasach i balkonach nie pozostawić przedmiotów, które mogłyby w wyniku silnego wiatru stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia naszego lub osób postronnych. Kierowcy natomiast powinni się dziś wystrzegać parkowania w pobliżu drzew, słupów linii energetycznych czy w pobliżu starych budynków, których stan techniczny mógłby stanowić zagrożenie dla zaparkowanego pojazdu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button