- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Utrudnienia na A4 koło Gniewomierza. Powód? Remont podpór wiaduktu

Od 4 do 13 sierpnia należy się spodziewać utrudnień na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Legnica Wschód a Legnickie Pole. Powodem utrudnień w ruchu będzie trwający remont podpór wiaduktu na wysokości Gniewomierza. W tym czasie kierowcy będą się tam poruszać tylko po jednej jezdni dla każdego z kierunków.

To jednak nie jedyne utrudnienia jakie pojawią się na A4 na odcinku między Legnicą a Wrocławiem. Od 5 do 14 sierpnia br. prace będą odbywać się też na wiadukcie koło miejscowości Sadkówek (km. 141,5) – pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie, a Pietrzykowice.

W czasie prowadzenia prac będą zamykane poszczególne pasy ruchu na obu jezdniach, co w praktyce przełoży się na możliwość przejazdu tylko jednym pasem na każdej jezdni. We wrześniu planowane jest zakończenie prac i związanych z nimi utrudnień. W związku z realizacją prac nie będzie też możliwości poruszania się autostradą przez pojazdy ponadgabarytowe.

Do tej pory prace remontowe przeprowadzone zostały na sześciu wiaduktach pomiędzy Legnicą, a Wrocławiem, koło miejscowości: Wądroże Wielkie, Strzeganowice, Budziszów, Biskupice, Nowa Wieś Wrocławska oraz Piotrowice. Przypomnijmy, że całkowity koszt remontów podpór na wszystkich obiektach wyniesie 3,7 mln złotych. Realizacją prac zajmuje się konsorcjum firm Rotomat sp. z o.o. z Wrocławia – Lider, Probudowa.com sp. z o.o. z Wrocławia.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button