- REKLAMA -
Aktualności

Urząd Miasta Legnicy wciąż pracuje. Sprawdź na jakich zasadach

Legniccy urzędnicy pracują i nadal obsługują mieszkańców w swoich wydziałach (praca rotacyjna i zdalna). Urząd nieprzerwanie świadczy usługi, ale jest kilka zmian.  

Legnicki urząd, dostosowując się do nowych rządowych wytycznych dotyczących zdalnej pracy wprowadzonych Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. (zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii), nadal obsługuje mieszkańców przy rotacyjnej i zdalnej pracy.

Co najważniejsze, urząd nieprzerwanie świadczy usługi. Obecna zmiana polega na tym, że od 6 listopada br. Biuro  Obsługi Klienta, świadczy obsługę z wykorzystaniem poczty elektronicznej, telefonicznie lub poprzez ePUAP. Nadal otwarta dla mieszkańców  jest kasa. Niezależnie od sytuacji zachęcamy mieszkańców do płatności bezgotówkowych za pośrednictwem kart płatniczych.

Z uwagi na bezpieczeństwo nas wszystkich, niezmiennie namawiamy, by przy załatwianiu spraw, wybrać najpierw kontakt telefoniczny, emailowy lub ePUAP, a wnioski i pisma prosimy składać w do urny podawczej ustawionej przy wejściu w okolicach kasy.

W komórkach urzędu, w których z uwagi na charakter załatwianych spraw,  konieczny jest bezpośredni kontakt z klientem, takich jak Wydział Spraw Obywatelskich, Urząd Stanu Cywilnego, wizyty są realizowane z wykorzystaniem systemu kolejkowego oraz kontaktu mailowego i telefonicznego.

Zastosowanie takiego systemu  ma na celu zachowanie ciągłości pracy urzędu i stałą obsługę klientów, a równocześnie pozwoli zminimalizować ryzyko epidemiczne.

Zatem – zachęcamy, by składać wnioski/zgłoszenia drogą elektroniczną (przez platformę e-PUAP) lub za pośrednictwem poczty. Wszelkie formularze zamieszczone są na stronie https://bazawiedzy.legnica.eu/baza-wiedzy/home. Podania można składać jak dotychczas drogą pocztową oraz za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Kontakty telefoniczne i mailowe do wszystkich wydziałów urzędu znajdują się na internetowej stronie Urzędu Miasta pod następującym linkiem: http://um.bip.legnica.eu/uml/urzad-miasta/dane-teleadresowe/20360,Dane-teleadresowe.html

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać również drogą mailową na adres: kancelaria@legnica.eu.

Jeżeli urzędowe formalności wymagają opłaty, podajemy Państwu również numer konta bankowego, na który można dokonywać wpłat:

Bank PeKaO S.A. I O/Legnica 40 1240 1473 1111 0000 2521 2040

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button