- REKLAMA -
AktualnościEdukacja

Uczeń SP 1 w Legnicy wśród laureatów konkursu “Listy do przyszłości”

Mateusz Śliwa, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, został jednym ze 100 laureatów konkursu “Listy do przyszłości”, zorganizowanego przez TAURON oraz Zamek Królewski na Wawelu.

– TAURON uczestniczy w wielu projektach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale ta inicjatywa ma charakter szczególny. Oddaliśmy głos młodemu pokoleniu, które – jak się okazało – bardzo chętnie zaangażowało się w to, by zostawić swój ślad dla przyszłych pokoleń – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych z terenu czterech województw, na których działa TAURON: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowanych zostało niemal 900 listów, spośród których jury wyłoniło 100 najlepszych. Wśród laureatów znalazło się 20 uczniów z Dolnego Śląska, w tym jeden z Legnicy – Mateusz Śliwa, uczeń SP 1 w Legnicy.

O takim wyniku konkursu zdecydowało jury w składzie: dr. Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, Hubert Piątkowski, kierownik Działu Organizacji Imprez, Usług i Marketingu Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Kamila Świłło-Bocheńska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu TAURON Sprzedaż.

Laureaci konkursu 7 listopada br. wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Będą w niej uczestniczyć nie tylko laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz dyrektorzy szkół ale także przedstawiciele władz państwowych, którzy wręczą laureatom okolicznościowe dyplomy. Będą też inne nagrody – autorzy najlepszych prac wezmą również udział w zwiedzaniu Zamku Królewskiego na Wawelu i odbiorą jedną z trzech wybranych nagród rzeczowych: dron, kamerę lub zestaw książek.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button