Aktualności

TU polewaj. Skandaliczna zabawa KGHM-u

Hostessy przebrane za stewardessy i samolot wbity w ziemię z napisem “TU polewaj. W taki sposób bawiono się na Combrze Babskim, zorganizowanym 12 maja 2017 r. z okazji Dnia Hutnika przez Hutę Miedzi w Głogowie. Sprawę ujawnił na Twitterze dziennikarz śledczy, Piotr Nisztor:

Na reakcję władz miedziowego giganta nie trzeba było długo czekać. Na stronie internetowej KGHM-u błyskawicznie pojawiło się oświadczenie prezesa zarządu KGHM Polska Miedź S.A.:

W związku z przebiegiem tradycyjnej zabawy hutniczej, tzw. Combra Babskiego, zorganizowanego 12 maja 2017 r. z okazji Dnia Hutnika przez Hutę Miedzi w Głogowie, Zarząd spółki jednoznacznie potępia wszelkie próby nawiązywania do katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku, w której zginęła polska elita narodowa. Należy je uznać za przejaw braku szacunku i powagi wobec tragedii narodowej. 

Ubolewam, że zachowania niektórych uczestniczek wydarzenia stanowiły złamanie podstawowych norm etycznych obowiązujących w naszej firmie. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia Zarządu KGHM w związku z czym wyciągnięte zostaną daleko idące konsekwencje personalne. Podjąłem decyzję o odwołaniu ze stanowiska Pana Andrzeja Szydło, Dyrektora Huty Miedzi w Głogowie z dniem 12 czerwca 2017 r. 

Dołożymy wszelkich starań, aby zachowania godzące w dobre imię naszej firmy nigdy więcej nie powtórzyły się w Polskiej Miedzi.

Radosław Domagalski-Łabędzki

Prezes Zarząd KGHM Polska Miedź S.A.

Cieszy szybka reakcja władz miedziowej spółki. Pozostaje tylko pytanie: co trzeba mieć w głowie, by w taki sposób się bawić?

Foto: https://twitter.com/pnisztor

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button