- REKLAMA -
Aktualności

Trwa wielkie łatanie dziur w legnickich drogach

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy od kilku miesięcy prowadzi pozimowe remonty dróg. Ekipy do miejscowego łatania ubytków w drogach w tym tygodniu pracują m.in. na ul. Fiołkowej, Domejki, Słonecznej i Łowickiej. Od początku roku ZDM wydał już na remont cząstkowy nawierzchni ponad 400 000 zł.

Remonty cząstkowe przy użyciu mieszanki mineralno – asfaltowej zostały wykonane na 49 ulicach. Na części z nich drogowcy pojawiali się od kilku do kilkunastu razy, aby na bieżąco uzupełniać nowo powstające ubytki. Tak było m.in. na ulicach: al. Rzeczypospolitej, ul. Nowodworskiej, ul. Złotoryjskiej, ul. Piastowskiej, ul. Pocztowej, ul. Chojnowskiej, ul. Działkowej.

W kolejnych dniach Zarząd Dróg Miejskich planuje remonty cząstkowe na ul. Pątnowskiej, ul. Akacjowej, ul. E. Plater, ul. B. Kominka, ul. ks. P. Ściegiennego.

Ubytki w drogach uzupełnianie były przy użyciu grysów i emulsji asfaltowej. Obecnie uzupełniane są przy użyciu mieszanki mineralno – asfaltowej. Tylko w tym roku przy remontach cząstkowych dróg wbudowano 252 tony mieszanki mineralno – asfaltowej na gorąco, 20 ton na zimno oraz 315 ton przy użyciu grysów i emulsji asfaltowej.

Oprócz remontów cząstkowych, ZDM pracuje nad dokumentacją projektową przebudowy odcinkowej m.in. takich ulic jak al. Rzeczpospolitej, Poznańska czy Złotoryjska. W ostatnim etapie są już również prace dokumentacyjne związane z przebudową ul. Pocztowej.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button