- REKLAMA -
AktualnościEdukacja

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

W szkołach ponadpodstawowych trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Podobnie jak w latach ubiegłych kandydaci do legnickich szkół  publicznych (bez artystycznej) rekrutowali się poprzez elektroniczny system naboru.

20 lipca 2022 przeprowadzona została elektroniczna kwalifikacja przydziału do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Oferta szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto była różnorodna. Sześć liceów ogólnokształcących zaoferowało naukę w klasach o profilach, które uwzględniały zainteresowania uczniów przedmiotami  ścisłymi, przyrodniczymi, humanistycznymi i artystycznymi oraz informatyką. W VII LO powstały klasy o profilu mundurowym. W szkołach zawodowych można było wybrać naukę w jednym spośród 27 zawodów oferowanych przez pięć szkół branżowych I stopnia oraz spośród 35 zawodów w sześciu technikach.

W wyniku przeprowadzonego przydziału do 62 oddziałów (2 066 miejsc) w szkołach miejskich zakwalifikowano 1 934 kandydatów. O zakwalifikowaniu się do wybranej klasy decydowała suma punktów, na którą składały się wyniki uzyskane przez kandydata na świadectwie ukończenia szkoły, wyniki egzaminów, punkty za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz za działalność społeczną.

Z uwagi na brak kandydatów nie uruchomiono kształcenia w branżowych szkołach I stopnia w takich zawodach jak: elektryk, mechatronik, operator obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz mechanik pojazdów kolejowych.

W Technikum Nr 3 nie dokonano naboru na nowy kierunek –  technik transportu drogowego.

W odpowiedzi na potrzeby kandydatów oraz wskazane preferencje, na kierunkach cieszących się dużym zainteresowaniem zwiększono ogółem liczbę miejsc o 285.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane w czwartek  21 lipca  zarówno w systemie e-naboru, jak i na stronach internetowych szkół. Następnie rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzać wolę podjęcia przez ich dziecko nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów lub brakujących dokumentów. Mają na to czas do 29 lipca do  godz. 15.00. Dopiero po zakończeniu tego etapu, 1 sierpnia  do godz.14.00, szkolne komisje rekrutacyjne opublikują listy przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

Na tym rekrutacja do szkół ponadpodstawowych jednak się nie kończy. Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranych przez siebie szkół, bądź nie rejestrowali się w elektronicznym systemie naboru, będą mogli skorzystać z oferty szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami. Zrobią to w rekrutacji uzupełniającej która potrwa od 2 do 4 sierpnia do godz. 15.00.  Wniosek o przyjęcie do szkoły należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły, która dysponuje wolnymi miejscami.

Łącznie pozostało jeszcze ok. 130 miejsc, w tym najwięcej w szkołach branżowych I stopnia– w ZSTiO w zawodach: ślusarz, automatyk, w ZSS w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych, w CKZIU w zawodzie magazynier – logistyk. W technikach również pozostały jeszcze wolne miejsca – w ZSB w zawodach: technika budownictwa, technika robot wykończeniowych w budownictwie, w CKZiU w zawodach: technika handlowca, technika spawalnictwa, w ZSS w zawodach: technika mechanika, technika pojazdów samochodowych, technika mechatronika.

Informacja o wolnych miejscach w poszczególnych szkołach będzie również aktualizowana na stronie elektronicznego systemu naboru. Ostateczne wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną opublikowane przez szkolne komisje rekrutacyjne 23 sierpnia 2022 r.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button