Aktualności

Trwa przebudowa ulicy Sikorskiego. Od dziś zmiana w organizacja ruchu

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego między skrzyżowaniami z al. Piłsudskiego i ul. Sudecką zapowiada w środę 1 lutego wprowadzenie czasowej organizacji ruchu. Będzie ona polegała na zamknięciu jezdni zachodniej (od strony ul. Śląskiej) na odcinku od ronda Dywizjonu 303 do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Planowany termin zakończenia tego etapu prac to 30 kwietnia br.

Obecnie bardzo zaawansowane prace koncentruję się na wyłączonej jezdni wschodniej (od strony kościoła). Położony jest asfalt na jezdni, układane kostka na chodniku i budowana ścieżka rowerowa. Inwestycję zrealizuje  konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł.  Był to drugi przetarg. Na to zadanie Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Zakres prac obejmuje przebudowę ok. 600 metrowego odcinka ul. Sikorskiego. Przewiduje rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne. Na tę inwestycję Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

To będzie kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica  Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul.. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button