AktualnościInwestycje drogowe

Trwa przebudowa ul. Szczytnickiej. Koniec prac w 2021 roku

Trwa przebudowa ul. Szczytnickiej, na odcinku od wjazdu do firmy Lesaffre Ingrdients Service Polska do wjazdu na betoniarnię zakładu Top Beton. Prace ruszyły w październiku br. a przebudowa tego odcinka ma się zakończyć w marcu przyszłego roku. Cała inwestycja ma być gotowa w połowie 2021 roku. Prace realizuje firma Budrim.

Ulica Szczytnicka ma bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta. A przyjdzie czas, gdy to znaczenie będzie znacznie większe. Gdy tylko miasto przystąpi do remontowania takich ulic jak Pocztowa czy Piastowska, to właśnie ulicą Szczytnicą poprowadzone zostaną objazdy. Dlatego dla władz Legnicy wyremontowanie zdegradowanej nawierzchni tej ulicy stało się sprawą priorytetową.

Nic więc dziwnego, że Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podczas sesji Rady Miejskiej zaproponował wprowadzenie korekty do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Do przetargu stanęło 6 firm; najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budrim, która zadeklarowała sie zrealizować inwestycję za ok. 15 mln 735 tys. zł. W ramach inwestycji zostaną zbudowane m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla autobusowa wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie.

W związku z pracami prowadzonymi w ramach realizowanej inwestycji kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami a pasażerowie komunikacji miejskiej powinni pamiętać, że przystanek Szczytnicka – Pętla został przeniesiony na przystanek Szczytnicka-Osiedle (pętla zastępcza). Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Szczytnickiej stanowi kontynuację szerszej inwestycji, której pierwszym etapem była modernizacji ul. Bydgoskiej. Dwa lata temu wyremontowano ją na odcinku od ul. Leszczyńskiej do skrzyżowania właśnie z ul. Szczytnicką.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 13

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button