- REKLAMA -
Aktualności

Trwa nabór wniosków na mieszkania w ramach TBS

Nie masz własnego mieszkania? Jesteś najemcą zasobu komunalnego? Szukasz pierwszego mieszkania? Trwa II etap naboru wniosków do wynajmu mieszkań, które powstają w Legnicy przy ul. Kornela Makuszyńskiego 10-12. Projekt obejmuje budowę 46 lokali mieszkalnych, oferujących mieszkania o różnych układach 1, 2 i 3 pokojowych, o metrażu od 30,20 do 80,15 metra kwadratowego.

Obecnie trwa II etap naboru wniosków, który potrwa do 9 grudnia. Istotną informacją jest to, że pierwszeństwo w dostępie do nowych lokali przysługuje tymczasowym najemcom lokali komunalnych. Nowe mieszkania na wynajem to szansa dla osób, które nie posiadają jeszcze swojego lokum, a także dla najemców zasobu komunalnego, którzy szukają bardziej niezależnych rozwiązań mieszkaniowych. To także doskonała okazja dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w poszukiwaniu swojego własnego mieszkania. Pierwszeństwo w dostępie do lokali przysługuje dotychczasowym najemcom lokali komunalnych.

Osoby zainteresowane bieżącym stanem naboru wniosków lub posiadające dodatkowe pytania mogą uzyskać informacje w Dziale Gospodarki Lokalami Mieszkalnymi ZGM. Biuro to mieści się przy ul. Zielona 5/6 w Legnicy, a także jest dostępne telefonicznie pod numerem 76/7238262.

Legnica już od prawie 20 lat stawia na budownictwo w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, dzięki któremu legniczanie mogą wynajmować lokale po przystępnych dla nich cenach. Na tym osiedlu powstało już ponad 440 mieszkań, a wraz z innymi lokalizacjami mamy ich ponad 500. W tym byłym poradzieckim kompleksie wojskowym przekazano lokatorom już siedem wyremontowanych bloków, a ósmy zbudowano od fundamentów. W pięknym otoczeniu Lasku Złotoryjskiego powstało nowe osiedle z rozwiniętą infrastrukturą, punktami handlowo – usługowymi i nowoczesnym placem zabaw dla dzieci.

Legnica jest największym udziałowcem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Pokaż więcej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button