Aktualności

To już koniec strajku. Porozumienie podpisane

Porozumienie zostało podpisane w piątek w Urzędzie Miasta w Legnicy. Stronę związkową reprezentowała Aneta Mazur, przewodnicząca komitetu strajkowego. Pod treścią porozumienia podpisali się Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, pracodawcy Jerzy Konopski, dyrektor MOPS oraz Joanna Brandt-Rożek, dyrektor DPS.

Strony porozumienia ustaliły, że płaca zasadnicza wzrośnie od 1 stycznia 2023 roku o kwotę 400 zł brutto na każdy etat kalkulacyjny płacy minimalnej i odpowiednio od 1 lipca nastąpi drugi wzrost o 200 zł brutto. Ustalono także, że planowany wzrost wynagrodzeń w 2024 roku w projekcie budżetu, który prezydent złoży radnym, będzie wynosił ok. 200 zł brutto.

– Dziękuję przedstawicielom związków zawodowych oraz moim współpracownikom za udział w negocjacjach i wolę współpracy, dzięki której mogliśmy wypracować satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Negocjacje między stronami trwały od poniedziałku. Podpisanie porozumienia kończy strajk. Tak więc od jutra zgodnie z zapowiedziami związków pracownicy powrócą do pracy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło:
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button