Aktualności

Tłumy podziwiały nowy program multimedialnych fontann

W sobotę 30 września legniczanie tłumnie przybyli do parku Miejskiego, aby uczestniczyć w premierowym pokazie multimedialnym na fontannach w parku Miejskim. To była również wyjątkowa okazja do uczczenia 70-lecia Huty Miedzi Legnica, co stanowi ważną część historii i tradycji miasta.

Legniczan i gości miasta przywitał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który podziękował wszystkim obecnym za liczne przybycie. Frekwencja na tym wydarzeniu była imponująca i potwierdziła, że mieszkańcy Legnicy są zainteresowani kulturą i sztuką multimedialną. – To dowodzi, że to miejsce jest lubiane, kochane i często odwiedzane przez Legniczan i gości naszego miasta. Bardzo się cieszę, że jesteście dzisiaj z nami. Swoją obecnością dajecie wyraz akceptacji naszych działań, takich jak właśnie rewitalizacja naszego parku i fontann w części francuskiej. To miejsce wyróżnia nas spośród innych miast na Dolnym Śląsku i w kraju – powiedział prezydent Legnicy.

Głównym punktem wieczoru był sam pokaz multimedialny na fontannach, który przykuł uwagę wszystkich obecnych. To widowisko było nie tylko piękne wizualnie, ale także nawiązywało do historii miasta i jego przemysłu, do tego co na co dzień dzieje się w Hucie Miedzi Legnica. Woda i światło połączone z dźwiękiem stworzyły magiczny klimat, który trudno opisać słowami. To trzeba było zobaczyć na własne oczy.

Niespodzianką tego wieczoru był drugi pokaz, który zaskoczył wszystkich uczestników. Był to zupełnie inny rodzaj widowiska, ponieważ towarzyszyła mu muzyka legendarnej grupy Metallica. To był ukłon dla miłośników rocka w Legnicy i dowód na to, że kultura w mieście jest wszechstronna i otwarta na różnorodne gatunki i formy sztuki.

Oba pokazy będą prezentowane w kolejnym sezonie.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował zarządowi KGHM Polska Miedź SA oraz zarządowi Huty Miedzi Legnica, a także obecnemu na pokazie dyrektorowi Michałowi Świderskiemu za owocną współpracę, która pozwoliła na zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. – Dziękuję za ten prezent, jakim jest nowy pokaz. Huta Miedzi jest bardzo mocno zespolona z naszym miastem. Wiele legnickich rodzin opiera na niej swój byt. To biznes społecznie odpowiedzialny, czego wyrazem jest m.in. dzisiejszy wieczór –  mówił prezydent Krzakowski.

To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Legnicy. To dowód na to, że Legnica nie tylko pielęgnuje swoją historię i tradycje, ale także jest otwarta na nowoczesność i różnorodność kulturalną.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button