AktualnościInwestycje w Legnicy

Tereny inwestycyjne już połączone z obwodnicą zachodnią Legnicy

Zakończyła się budowa drogi klasy Z, łączącą ul. Giełdową (dawną Myśliwską) z terenami produkcyjno-usługowymi (tzw. Legnica II) i obwodnicą zachodnią. Po odbiorach końcowych (18 czerwca) rozpoczęło się użytkowanie. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Zadanie obejmowało przebudowę ul. Giełdowej i włączenie jej do obwodnicy zachodniej. Stało się ono kolejnym połączeniem tego obszaru z ważną arterią komunikacyjną, która m.in. odciąży ruch na ul. Jaworzyńskiej, wcześniej skomunikowaną z tym rejonem. Inwestycja uatrakcyjnia prowadzoną szeroko na tym terenie działalność produkcyjną i usługową. Działa tu kilkunastu inwestorów z wielu branż.

Część drogową tej inwestycji stanowiła: budowa i przebudowa jezdni– wykonanie nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych i rowerzystów, chodników i ścieżek rowerowych i zagospodarowanie pasów zieleni. Powstała kanalizacja deszczowa, przebudowano zbiornik retencyjny wraz z dojazdem serwisowym.

Budowa tej drogi jest kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji, związanej z uzbrojeniem i budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4. Powstały wówczas drogi, chodniki, oświetlenie, sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe.

Warto przypomnieć, że teren inwestycyjny Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button