Aktualności

TBS wybuduje w Legnicy nowe mieszkania

Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Kamiennej Góry wybuduje w Legnicy 44 nowe mieszkania. Przypomnijmy, że Gmina Legnica od kilkunastu lat jest największym spośród czternastu udziałowców TBS-u, posiadając 40,67 proc. udziałów. 

Inwestycja zostanie zrealizowana w Lasku Złotoryjskim, z wykorzystaniem najnowszych technologii, które mają obniżyć koszty eksploatacji. Jedną z takich technologii ma być ogrzewanie sufitowe ze studni i pomp ciepła, które ciepło będą dostarczać… z ziemi. Wykonano już szereg odwiertów głębokich na 180 metrów, z których ma pochodzić energia cieplna. Mieszkania mają być też wyposażone w systemy wentylacji, które doprowadzać będą oczyszczone i przefiltrowane powietrze. Do każdego mieszkania przynależeć też będzie komórka lokatorska i garaż.

Przypomnijmy, że w tym byłym poradzieckim kompleksie wojskowym w ciągu 12 lat oddano do użytku już siedem wyremontowanych bloków, w których jest ponad 400 mieszkań. – Tutaj, w Lasku Złotoryjskim, powstało małe miasteczko – powiedział prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. – My stawiamy na budownictwo w ramach TBS, dzięki któremu mieszkańcy mogą wynajmować lokale w atrakcyjnych cenach.

Od 2005 roku w ramach TBS w Legnicy zmodernizowano i wybudowano już osiem budynków wielorodzinnych (przy al. Zwycięstwa, ul. Makuszyńskiego oraz w budynku byłego szpitala zakaźnego przy ul. Daszyńskiego). W ten sposób mieszkańcy Legnicy dostali do dyspozycji 460 nowoczesnych, dobrze wyposażonych mieszkań. A to nie koniec inwestycji, bo już niebawem miasto przekaże TBS-owi działki do zabudowy mieszkaniowej po wyburzonych obiektach na Zakaczawiu (ul. Kościelna i Kamienna).

Foto: portal.legnica.eu

 

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button