- REKLAMA -
Aktualności

TBS Kamienna Góra wybuduje kolejny budynek w Legnicy

TBS Kamienna Góra wybuduje kolejny budynek mieszkalny przy ul. Makuszyńskiego w Legnicy. Gmina Legnica uzyskała na inwestycję ponad 4 mln zł z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

W tym roku podpisano umowę o uruchomienie finansowego wsparcia z Banku Gospodarstwa Krajowego, w ramach Funduszu Dopłat. Inwestorem odpowiedzialnym za realizacje zadania jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Kamienna Góra.

Planowane przekazanie finansowego wsparcia na konto Gminy Legnica nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2022 r. Następnie, Gmina Legnica przekaże pieniądze na zasadzie wniesienia wkładu pieniężnego do Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Zakres inwestycji:

Inwestycja polega na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 kondygnacje naziemne, w tym jedną kondygnację w poddaszu użytkowym przykrytym dachem skośnym) wraz z zespołem garaży i obejmuje m.in.:
• utworzenie 46 lokali mieszkalnych na wynajem
• budowę podziemnego garażu
• wykonanie zewnętrznego placu parkingowego i dróg
• wykonanie oświetlenia zewnętrznego
• zagospodarowanie terenu przyległego m.in. zieleń i drobna architektura.

W budynku zaprojektowano dwie klatki schodowe wraz z szybem windowym.


Projekt pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zespołem wbudowanych garaży w Legnicy, przy ul. K. Makuszyńskiego 10-12, dz. nr 27/2 obręb Legnicki Dwór”.

Planowana wartość całkowita zadania: 14 609 765,76 PLN
Planowana wartość kwalifikowana projektu: 13.732.817,24 PLN
Kwota wnioskowanego dofinansowania: 4 164 739,86 PLN

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button