- REKLAMA -
Aktualności

Startuje szósta edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego

Już wkrótce ruszy szósta edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Składanie wniosków rozpocznie się 21 marca. W porównaniu z poprzednimi edycjami przewidziano zmiany; będzie więcej pieniędzy na projekty oraz więcej czasu na składanie wniosków.

W tym roku w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego przewidziano do rozdysponowania rekordową sumę 2 750 000 zł. Na każdy z 11 obszarów przypadać będzie kwota 250 tysięcy złotych,  czyli o 50 tysięcy wyższa niż w poprzednich edycjach LBO.  Przewidziano też wydłużony czas na składanie wniosków; w tym roku będzie na to czas do 11 kwietnia, czyli tydzień dłużej niż dotychczas. Głosować będziemy od 1 do 8 października, natomiast wyniki głosowania zostaną ogłoszone 26 października i wtedy poznamy listę projektów rekomendowanych do realizacji.

Przypomnijmy, że Legnicki Budżet Obywatelski to specjalnie wydzielona część budżetu Legnicy, o przeznaczeniu której decydują mieszkańcy. Dzięki niemu każdy pełnoletni mieszkaniec Legnicy może złożyć projekt i mieć wpływ na to, na co zostanie wydana część środków inwestycyjnych z budżetu gminy. Najpopularniejszymi projektami w ramach LBO w ostatnich latach były place zabaw, siłownie pod chmurką, chodniki oraz parkingi. Więcej o LBO na stronie http://www.lbo.legnica.eu.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button