- REKLAMA -
Aktualności

Stadion Orła Białego bogatszy o podgrzewaną murawę

murwawa podgrzewanaNa stadionie Orła Białego w Legnicy, po wcześniejszych testach, dzisiaj (5 stycznia) uruchomiono podgrzewanie murawy.

Nowoczesna, wzmocniona włóknami polipropylenowymi murawa boiska ma powierzchnię blisko 10 tys. m2. Pod jej systemem korzeniowym zainstalowano ponad 25 kilometrów rurek ze specjalnego tworzywa sztucznego, wypełnionych glikolem. Ciepło dostarcza Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poprzez wybudowany w trybunie D stadionu na własny koszt węzeł główny, przyłącze i system przesyłowy. Cała instalacja jest zautomatyzowana i sterowana komputerowo.

Podgrzewanie murawy jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, konserwacji i utrzymania murawy stadionu. Wykonawca inwestycji, zgodnie z kontraktem, ma obowiązek pielęgnacji nawierzchni do grudnia 2017 roku.

Przypomnijmy. Przetarg na przebudowę nawierzchni wygrała firma Bud–Ziem z Pszenna, oferując cenę 2 mln 687 tys. zł. Na płycie staną nowe bramki i piłkochwyty. Wykonane też będą przyłącza umożliwiające zainstalowanie band elektronicznych wokół boiska. W kolejnym etapie przebudowy stadionu Orła Białego w tym roku powstanie zadaszenie trzech trybun.

Na wiosnę na przebudowanej płycie boiska, z najnowocześniejszą, podgrzewaną murawą, zagrają piłkarze Miedzi Legnica.

– Troszczymy się o to, by piłkarze Miedzi mieli jak najlepsze warunki do profesjonalnej gry w piłkę nożną. Zainwestowaliśmy również i wykonaliśmy systemy zapewniające bezpieczeństwo na stadionie – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Zmodernizowany obiekt będzie na miarę oczekiwań piłkarzy i kibiców. Dlatego wymagamy od naszych zawodników gry na poziomie mistrzowskim i wejścia do ekstraklasy. Teraz już trzymamy kciuki za ich jak najlepsze wyniki sportowe.

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button