AktualnościLegnica 112

Sprawca dwóch rozbojów trafił do aresztu

39 – letni mieszkaniec Legnicy został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany dokonał kradzieży w dwóch sklepach na terenie Legnicy artykułów alkoholowych i spożywczych.

W minionym tygodniu w dwóch sklepach na terenie Legnicy doszło do kradzieży rozbójniczej. Pierwsze zdarzenie zaistniało w jednym ze sklepów przy ulicy Czarnieckiego w Legnicy, gdzie sprzedająca zauważyła mężczyznę, który zabiera z półki sklepowej butelkę wódki, napój oraz zupki, po oddalał się w kierunku wyjścia, nie płacąc za towar. Kobieta usiłowała zatrzymać złodzieja. Sprawca trzymając skradzione artykuły w ręce, wyciągnął nóż, grożąc kasjerce pozbawieniem życia. Po czym szybko uciekł ze sklepu.

Następnego dnia na terenie jednego z obiektu handlowego przy ulicy Chojnowskiej mężczyzna dokonał kradzieży dwóch butelek wódki. Kiedy ochroniarz sklepu zauważył złodzieja, który wychodził ze sklepu, nie płacąc za towar, podszedł do niego, próbując go ująć. Wtedy napastnik wyjął nóż, kierując ostrze w kierunku pracownika ochrony i zagroził użyciem, jeżeli powiadomi on Policję. Następnie uciekł ze sklepu.

Na miejsce natychmiast wezwano patrol. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego błyskawicznie zjawili się na miejscu i wszczęli poszukiwania za agresorem. Po chwili dostali kolejną informację, że niedaleko ulicy Chojnowskiej mężczyzna awanturuje się w sklepie. Funkcjonariusze od razu mieli przypuszczenia, że to poszukiwany przez nich sprawca kradzieży rozbójniczej. Po przybyciu na miejsce, patrol zauważył rysopisem odpowiadającego napastnika. Policjanci zatrzymali 39-latka, dobrze im znanego z wcześniejszych podobnych przestępstw i osadzili go w policyjnym areszcie.

Śledczy postawili mu dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy, za które grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wnioski i zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button