- REKLAMA -
Aktualności

“Seniorzy seniorom”. Niezwykły kalendarz legnickiego schroniska

Im starszy pies, tym trudniej znaleźć dla niego nowy dom. Do akcji promującej adopcję psich seniorów, włączyli się więc legniccy seniorzy z Centrum Seniora LCK. Tak powstał niezwykły kalendarz „Seniorzy seniorom” na 2021 rok.

To wyjątkowe wydawnictwo, w którym znalazły się zdjęcia z sesji, która odbyła się w czerwcu 2020 roku na terenie schroniska w Legnicy. Wykonano ją z myślą o najstarszych psach, tych z olbrzymim bagażem doświadczeń i przeżyć, a jednocześnie tych, które mają najmniejsze szanse na adopcje. Poprzez wydanie tego kalendarza Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy chce pokazać ich piękno i powiedzieć, że pies-senior także może zostać najlepszym przyjacielem człowieka. Starsze psy to bardzo wierni, cierpliwi kompani. A ich doświadczenia to tylko dodatek do wielu zalet, jakie posiadają.

Adopcja psa oznacza lata bezwarunkowej miłości i wiernego towarzysza, co jest bardzo potrzebne szczególnie w życiu seniorów – ludzi i zwierząt. Między seniorami rodzi się szczególna więź. To miłość i odpowiedzialność na całe życie. Dlatego, oprócz psów z legnickiego schroniska, w sesji udział wzięli seniorzy z Centrum Seniora działającego przy Legnickim Centrum Kultury. W ten sposób chcieli oni pomóc w znalezieniu domów dla psich seniorów i pokazać, że mogą być wspaniałymi kompanami także dla nich, dla osób w starszym wieku.

Bardzo się cieszę, że ten projekt mógł dojść do skutku. Praca ze zwierzętami nie jest łatwa, ale psy z naszego schroniska są cudowne. Mam nadzieję, że nasza legnicka grupa seniorów chociaż w ten mały sposób, przyczyni się do polepszenia losu starszych psów – mówi Elżbieta Chucholska z Centrum Seniora LCK.

W sesji udział wzięli również pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza legnickim Schroniskiem. Zdjęcia wykonała Monika Skibińska, legniczanka i fotografka, a przede wszystkim miłośniczka zwierząt.

Jak informuje Schronisko,  przez te pół roku od momentu wykonania zdjęć, wielu psich seniorów znalazło już nowe domy. Adopcja takiego psa to wielka odpowiedzialność, ale również wielka radość dla wszystkich domowników. Zanim jednak te najstarsze psy znajdą nowych opiekunów, schronisko chce zapewnić im jak najlepszą opiekę, włącznie z leczeniem specjalistycznym. A takie leczenie możliwe jest dzięki darowiznom wpłacanym na konto schroniska.

Dlatego schroniskowy kalendarz „Seniorzy seniorom” będzie wydawany w podziękowaniu za wpłatę darowizny na konto, do wyczerpania nakładu. Szczegóły związane z otrzymaniem kalendarza udzielane są e-mailowo: schronisko@lpgk.legnica.pl oraz tel. 602 173 842.

Darowizny można wpłacać na konto Urzędu Miasta Legnicy: 40 1240 1473 1111 0000 2521 2040 z dopiskiem „Wpłata na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy”.

(źródło: UM Legnica)

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button