AktualnościInwestycje drogowe

S3 z Bolkowa do Szczecina otwarta jeszcze w tym roku

Najpóźniej w grudniu do użytku oddane zostaną dwa brakujące odcinki S3 o łącznej długości 45 km. Chodzi o odcinek Polkowice – Lubin (woj. dolnośląskie) i fragment trasy między Zieloną Górą a Nową Solą (woj. lubuskie). Tym samym z Bolkowa do Szczecina pojedziemy w całości trasą S3.

W tym roku udostępniono już kierowcom odcinki Legnica – Lubin (czerwiec 2018) oraz Nowa Sól – Kaźmierzów (wrzesień 2018). W połowie paździenika br. dopuszczono do ruchu prawie 36-kilometrowy odcinek prowadzący z Legnicy przez Jawor do Bolkowa. Tutaj prace były prowadzone zgodnie z harmonogramem i zrealizowane w terminie.

Jednak na odcinku Polkowice – Lubin prace mocno się opóźniały i oddanie go do użytku jeszcze w tym roku stanęło pod dużym znakiem zapytania. Jednak jak podaje portal conadrogach.pl, wykonawcy podjęli jednak działania, które mają do końca roku zapewnić przejezdność na brakujących odcinkach trasy S3 ze Szczecina do Bolkowa. Drogowcy zapewniają, że pojedziemy nią do końca tego roku. Gdyby tak się stało, to do realizacji zostałby jeszcze tylko 32-kilometrowy odcinek S3 od Bolkowa do Lubawki, czyli do granicy państwa.

Już wiadomo, że budową odcinka Bolków – Kamienna Góra zajmie się konsorcjum: lider – PORR S.A. z Warszawy, partner – PORR Bau GmbH z Austrii (koszt: 1 536 856 988,60 zł.). Natomiast odcinek Kamienna Góra – Lubawka wybuduje konsorcjum: lider – MOSTY ŁÓDŹ S.A. z Łodzi, partner: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A., z Torunia (koszt: 879 696 969,70 zł.). Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja 2023 roku.

Przypomnijmy, że docelowo cała droga ekspresowa S3 będzie miała ok. 470 km długości i połączy Świnoujście z granicą państwa z Czechami w Lubawce a dzięki połączeniu z czeską autostradą D11 stanie się wygodnym korytarzem transportowym do Czech i innych państw Europy Środkowej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodanych komentarzy: 2

  1. Chyba pana redaktora dawno nie było między Polkowicami a Lubinem :))) jeśli ten olać budowy zostanie otwarty do ruchu w tym roku, to jednak cuda się zdarzają 😉

    1. Dlatego zostało napisane, że 1) tak twierdzą drogowcy, że 2) zrobią wszystko by tak było, 3) że podjęli działania. Możliwe, że jak się zepną, to zdążą 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button