- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Rządowy program “100 OBWODNIC”. Co z obwodnicą Legnicy?

Na Dolnym Śląsku trwają prace przygotowawcze do budowy siedmiu obwodnic, w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Na najbardziej zaawansowanym etapie jest obwodnica Głogowa w ciągu DK12. Mniej zaawansowane są za to przygotowania do budowy obwodnicy Legnicy.

Przypomnijmy, że ta inwestycja o długości ok. 3,6 km jest realizowana przez GDDKiA przy współpracy z Miastem Legnica. GDDKiA odpowiada za odcinek o długości ok. 2,8 km na terenie pozamiejskim. 3 grudnia 2020 r. podpisana została umowa z firmą IVIA na realizację Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R).

Co już zatem zrobiono? Zostały już przeprowadzone pomiary ruchu i opracowano prognozę ruchu. 12 i 13 października 2021 r. odbyły się spotkania informacyjne dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane zostały wstępne korytarze przebiegu i planowane rozwiązania projektowe obwodnicy Legnicy w ciągu DK94. Obecnie przygotowania do budowy obwodnicy Legnicy są na etapie opracowywanych studiów techniczno-ekonomiczno-środowiskowych (STEŚ), które pozwolą wybrać optymalne warianty przebiegu trasy.

Co zyskają mieszkańcy dzięki obwodnicy? Podstawowym celem budowy obwodnicy Legnicy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego ze ścisłego centrum miasta. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego, biegnącego zarówno w układzie wschód-zachód wzdłuż drogi krajowej nr 94, jak i od północy (od Lubina). Usprawni też połączenie tego kierunku z autostradą A4.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button