AktualnościInwestycje drogowe

Ruszyła przebudowa al. Rzeczypospolitej od Piłsudskiego do Kaczawskiej

Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane wykonawca przebudowy al. Rzeczypospolitej na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Kaczawskiej rozpoczęło w nocy z wtorku na środę roboty. Sfrezowana została warstwa asfaltu na jednej jezdni. W nocy ze środy na czwartek  zdjęty zostanie asfalt na drugiej jezdni.

Kolejne etap prac obejmie regulację urządzeń technicznych na jezdni. A po niedzieli położona zostanie nowa warstwa asfaltu.  Prace wykonywane w nocy. W dzień ruch pojazdów odbywa się normalnie.

Zakres prac przewiduje: sfrezowaniu warstwy ścieralnej na odcinku 325 m, wykonaniu warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego , wykonanie pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej – odtworzenie oraz wykonanie nowych, regulację urządzeń technicznych, położenie nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11 gr. 5 cm, zrobienie znakowania poziomego oraz pionowego, ułożenie nowego krawężnika w obszarze wyspy dzielącej jezdnie.

Koszt tej inwestycji około 635 tys. zł. Roboty prowadzone są od godz. 22.00 do godz. 5.30 przy ręcznym sterowaniu ruchem. W ciągu dnia ruch będzie odbywał się normalnie. Takie założenia pozwolą uniknąć bardzo uciążliwych objazdów po sąsiednich ulicach, a także wpłynie to znacząco na skrócenie czasu przebudowy. Wykonawca jednocześnie przeprasza mieszków za uciążliwości wynikające z pracy w porze nocnej.

Przypomnijmy, że w grudniu minionego roku firma PTB przebudowała al. Rzeczypospolitej na odcinku od Gumińskiego do Zamiejskiej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button