- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogoweInwestycje w Legnicy

Ruszyła budowa drogi łączącej byłe lotnisko z Rondem Bitwy Legnickiej

Ruszyły prace związane z budową układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Inwestycję realizować będzie konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. 

Dzisiaj rozpoczynamy kolejną, bardzo ważną inwestycję drogową, która radykalnie poprawi dostępność do terenów inwestycyjnych w rejonie dawnego lotniska. To zupełnie nowy układ komunikacyjny. Chcemy go zrealizować w 16 miesięcy. Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska. Działa już tutaj kilku poważnych inwestorów. Z kolejnymi prowadzimy rozmowy. Do zagospodarowania pozostała jeszcze połowa obszaru. Zależy nam na miejscach pracy i firmach o najnowocześniejszych technologiach.

– mówił podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, że zakres prac zakłada budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Przewidziano też budowę sieci wodociągowej i kanalizacji, którą sfinansuje Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Powstanie również kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

W zakres planowanych prac wpisano także przebudowę przejazdu kolejowego, usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym wraz z docelową organizacją ruchu oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie a także budowę zatok autobusowych,  zagospodarowanie pasów zieleni (które zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych), wycinkę drzew i krzewów oraz montaż elementów małej architektury (wiaty, kosze uliczne).

Cała inwestycja podzielona będzie na 2 etapy a jej zakończenie planowane jest na koniec maja 2022 roku. Budowa nowego układu komunikacyjnego kosztować będzie ok. 19 mln 130 tys. zł, pochodzących z budżetu miasta, ale legnicki magistrat zamierza zabiegać też o rządowe źródła dofinansowania w tym zakresie.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button