Aktualności

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Sikorskiego. Są pieniądze od wojewody

Ruszył przetarg na przebudowę ulicy Sikorskiego, na odcinku od ronda turbinowego (skrzyżowanie z ul. Iwaszkiewicza) do skrzyżowania z ul. Wrocławską. Termin składania ofert potrwa do 10 kwietnia. Zakres prac ma objąć rozebranie istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a później ich przebudowę, wymianą krawężników oraz budowę zatoki autobusowej.

Ta inwestycja jest kontynuacją zadania „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy”, w ramach którego przebudowany został już odcinek ul. Sikorskiego od Ronda Niepodległości (przebudowa objęła też obszar ronda) do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza. Tutaj wybudowano rondo turbinowe (na zdjęciu), a także nowy przystanek za skrzyżowaniem Sikorskiego z Iwaszkiewicza.

Warto dodać, że na tę inwestycję Legnica otrzymała dofinansowanie od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka, który przyznał kwotę 1,81 mln zł właśnie na przebudowę ul. Sikorskiego. To środki pochodzące z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Foto: portal.legnica.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button