AktualnościInwestycje drogowe

Ruszył przetarg na budowę chodnika przy ul. Działkowej

Ruszył przetarg który ma wyłonić wykonawcę budowy chodnika przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Rolniczej. Zarząd Dróg Miejskich na oferty czeka do 28 listopada. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu pn. “Budowa i przebudowa chodników w mieście”.

Obecnie piesi na tym odcinku poruszają się poboczem, które w dni deszczowe zamienia się w błotnisty trakt i raczej nie stanowi dla pieszych komfortowych warunków do przemieszczania się. Dodatkowo wąski pas tego pobocza sprawia, że piesi nie mogą się tutaj czuć bezpiecznie. Dlatego też zapadła decyzja, by w końcu wybudować tutaj chodnik wraz z kanalizacją deszczową.

Zakres robót obejmować będzie budowę chodnika po stronie zachodniej (od strony siedziby firmy Tauron) oraz chodnika na długości projektowanego peronu autobusowego po stronie wschodniej (czyli od strony ogródków działkowych). Inwestycja obejmuje też budowę kanalizacji deszczowej w zakresie budowy grawitacyjnej sieci kanalizacji deszczowej, zbierającej wody opadowe z terenu nawierzchni utwardzonych pasa drogowego poprzez wpusty deszczowe oraz montaż separatora substancji ropopochodnych przed wlotem do cieku Pawłówka.

Warto wspomnieć, że planowana budowa chodnika przy ul. Działkowej, na odcinku od torów kolejowych do ul Rolniczej, jest kontynuacją przeprowadzonej w 2017 roku inwestycji, polegającej na budowie chodnika przy tej samej ulicy, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Senatorskiej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 23

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodanych komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button