Aktualności

Rusza V edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego

LBO 2018
Foto: Urząd Miasta w Legnicy

Przed nami V już edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Składanie wniosków, projektów i propozycji mieszkańców będzie możliwe od 23 marca, natomiast sam nabór wniosków potrwa 2 tygodnie, czyli do 5 kwietnia. Do wydania będą 2 miliony 200 tysięcy złotych, czyli po 200 tysięcy w każdym z jedenastu obszarów Legnicy.

Nowością w tej edycji LBO będzie możliwość składania wniosków za pomocą elektronicznego generatora dostępnego na stronie lbo.legnica.eu. Wystarczy wejść na tę stronę, wpisać dane pomysłodawcy i tytuł projektu, następnie na mapie wybrać działkę, na której ma zostać zrealizowana inwestycja. Kolejny krok to opisanie projektu oraz oszacowanie kosztów projektu (koszt nie może przekraczać kwoty 200.000 zł.). Na koniec generujemy projekt, drukujemy i podpisujemy. Taki wniosek należy dostarczyć do punktu informacyjnego LBO do 7 kwietnia 2017 r. do godz. 15.30.

Warto pamiętać o tym, że nasz wniosek musi uzyskać pisemne poparcie 20 pełnoletnich mieszkańców obszaru, w którym ma być zrealizowany.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button