- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Rusza przebudowa Placu Słowiańskiego. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

We wtorek 7 czerwca w związku z rozpoczęciem przebudowy Placu Słowiańskiego wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na terenach i ulicach przyległych – informuje wykonawca tej inwestycji .

Wykonawca wdrażając tymczasową organizację ruchu 7 czerwca  ograniczy ruch pojazdów w obrębie sąsiedztwa skrzyżowania ulic Skarbka/Witelona i Mickiewicza do jednego pasa ruchu w dwóch kierunkach. Wyłączony z ruchu zostanie pas w kierunku od ul. Witelona do Skarbka oraz płyta placu Słowiańskiego wraz z przejściem podziemnym. Zostanie również wyłączona z użytkowania część parkingu przy budynku Urzędu Miasta od strony Placu Słowiańskiego. Przejście tymczasowe dla pieszych zostanie zlokalizowane przez ulicę Witelona w pobliżu budynku Straży Pożarnej.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków, czy też miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane nawierzchnie ciągów pieszych, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura, zieleń. Zamówienie nie obejmuje budowy pomnika Henryka Pobożnego i fontanny typu „mokry chodnik”.

Przypomnijmy, że w drugim przetargu na rewitalizację Placu Słowiańskiego wpłynęła oferta konsorcjum firm Budrim (lider) i Rotomat opiewająca na kwotę 29 mln 766 tys. zł. Była więc wyższa o ok. 4,5 mln niż miasto przeznaczyło w budżecie na tę inwestycję.  Korekta budżetu pozwoliła  na rozstrzygnięcie przetargu i wykorzystanie  dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button