AktualnościInwestycje drogowe

Rusza przebudowa Al. Piłsudskiego. Będą zmiany w organizacji ruchu

Ruszyły prace przygotowawcze do wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu, w związku z planowaną przebudową al. Piłsudskiego, na odcinku od kładki dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od 19 maja.

W tej chwili na al. Piłsudskiego, na odcinku od ul. Heweliusza do kładki dla pieszych (w rejonie skrzyżowania z ul. Galileusza/Marsa), zamknięte zostały pasy lewe, ruch w obu kierunkach odbywa się jedynie prawymi pasami. Od 19 maja nastąpi zamknięcie jezdni w stronę Piekar na odcinku od ul. Galileusza do wiaduktu kolejowego a także skrzyżowania al. Piłsudskiego z Galileusza i skrzyżowania al. Piłsudskiego i Koskowickiej (przy wiadukcie kolejowym). Ruch dwukierunkowy będzie odbywał się tylko jedną jezdnią al. Piłsudskiego na odcinku od kładki dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Marsa do ul. Sudeckiej.

Zgodnie z harmonogramem prac w okresie wakacyjnym prace budowlane z jezdni południowej zostaną przeniesione na drugą jezdnię (północną) al. Piłsudskiego. Wykonaniem inwestycji zajmie się Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane z Wrocławia (lider) wraz z Firmą Drogowo – Inżynieryjną Stop z Legnicy. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 7,94 mln zł. (z czego 2,8 mln zł. to dotacja rządowa z “„Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”).

Przypomnijmy, że w ramach prac przebudowane zostaną obie jezdnie al. Piłsudskiego na długości ok. 450 m, czyli na odcinku od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. Dodatkowo u zbiegu Piłsudskiego, Marsa i Galileusza powstanie rondo turbinowe a u zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, wybudowane zostanie tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar zostanie podniesiony do poziomu chodników.

mapa pilsudskiego
Fot. UM Legnica

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button