AktualnościInwestycje drogoweInwestycje w Legnicy

Rusza budowa układu komunikacyjnego w rejonie ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka

Już niebawem rozpocznie się budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka. Inwestycję realizować będzie konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Dziś zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz oraz Kazimierz Wierciński, reprezentujący te firmy podpisali umowę na realizację tej inwestycji.

Ta inwestycja of samego początku cieszyła się dużą popularnością wśród potencjalnych wykonawców. W czasie trwania przetargu, przesłali oni do legnickiego magistratu kilkadziesiąt zapytań i tym samym przesunęli termin składania ofert z 10 lipca na 6 sierpnia. Do samego przetargu stanęło aż 11 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) oraz Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które zaoferowało się zrealizować inwestycję za kwotę ok. 19 mln 130 tys. zł.

Samo miasto na realizację tego zadania zabezpieczyło kwotę 21 mln 168 tys. zł, co tylko udowadnia, że władze Legnicy tę inwestycję traktują bardzo poważnie.

Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska. Ma on także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych i miast w sąsiedztwie Legnicy

– podkreśla prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Przypomnijmy, że zakres prac zakłada nie tylko budowę drogi gminnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Myrka (bez skrzyżowania) poprzez ul. Hangarową do wlotu ul. Nasiennej do ronda Bitwy Legnickiej 1241 r. ale też budowę chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia drogi. Przewidziano też budowę sieci wodociągowej i kanalizacji, którą sfinansuje Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W zakres planowanych prac wpisano też przebudowę przejazdu kolejowego, usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym wraz z docelową organizacją ruchu oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie a także budowę zatok autobusowych,  zagospodarowanie pasów zieleni, wycinkę drzew i krzewów oraz montaż elementów małej architektury (wiaty, kosze uliczne).

Cała inwestycja podzielona będzie na 2 etapy a jej zakończenie planowane jest na koniec maja 2022 roku.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button