- REKLAMA -
AktualnościZ życia miasta

Rekordowy rok dla Legnickiego Roweru Miejskiego

Wraz z końcem listopada zakończy się też kolejny sezon Legnickiego Roweru Miejskiego. Rok 2019 był dla niego rekordowy; nie dość że funkcjonował aż 8 miesięcy, to w ciągu tego czasu mieszkańcy skorzystali z niego 93 tys. razy, czyli o blisko sześć tysięcy więcej, niż w trzech poprzednich sezonach razem wziętych.

W tym roku Legnicki Rower Miejski był do dyspozycji od kwietnia do końca listopada. Największym zainteresowaniem cieszył się w czerwcu, kiedy to zanotowano największą liczbę wypożyczeń (blisko 17 tysięcy razy). Za to jeśli chodzi o największą liczbę wypożyczeń w ciągu jednego dnia, tutaj wyróżnia się 22 września; wtedy każdy z rowerów został wypożyczony średnio 6,5 razu, co dało wynik 860 przejazdów. Duży wpływ na ten rekord miało zorganizowanie tego dnia ostatniego w roku 2019 rajdu rowerowego z Legnicy do Bieniowic.

Przypomnijmy, że Rower Miejski obecny jest w Legnicy od czterech lat. W tym sezonie mieliśmy do dyspozycji 134 rowery, w tym dwa towarowe (cargo) na 15 stacjach. Łączna liczba użytkowników wyniosła ponad 13 tys., a w tym roku zarejestrowało się ich 5,3 tys. Za kilka dni zakończenie sezonu; wtedy rowery trafią do magazynu, gdzie zostaną poddane gruntownemu zimowemu przeglądowi. Na legnickie ulice wrócą dopiero wiosną.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 101

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button