Aktualności

Radni spotkali się z Prezydentem. Czy 12 stycznia Legnica będzie mieć budżet?

Kompromis w sprawie budżetu Legnicy na 2018 rok coraz bliżej. Wczoraj doszło do spotkania Prezydenta Legnicy z przewodniczącym Rady Miejskiej i większością legnickich radnych, które było poświęcone rozwiązaniu patowej sytuacji związanej z uchwaleniem budżetu miasta na rok 2018.

Podczas tego spotkania Tadeusz Krzakowski podziękował radnym za przyjęcie zaproszenia i przybycie, dodając że spotkanie to “daje poważną szansę na kompromis w sprawie budżetu, który nie został uchwalony na sesji 27 grudnia”. Prezydent Legnicy stwierdził także, że “pragnie byśmy raz jeszcze znaleźli pozytywne wyjście z tej szczególnej sytuacji” i zadeklarował, że “jest otwarty na rozmowy i budżetowe propozycje, które będą przedmiotem starannej analizy”.

Spotkanie Prezydenta z radnymi zakończyło się obiecującym kompromisem, w ramach którego radni do czwartku będą mogli złożyć na piśmie wnioski dotyczące zmian budżetu, które zgodne będą z finansowymi zasadami jego konstruowania, po czym nastąpi ich analiza formalno-prawna. To sprawia, że całkiem możliwe będzie zwołanie na 12 grudnia nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, podczas której jedynym punktem obrad będzie głosowanie nad przyjęciem budżetu Legnicy na 2018 rok.

Przypomnijmy, że jeśli budżet Legnicy nie zostanie uchwalony przez Radę Miejską do końca stycznia, to legnicki budżet będzie musiała ustalić Regionalna Izba Obrachunkowa, na zasadzie tzw. prowizorium. To będzie oznaczać, że organizacje i stowarzyszenia mogą nie otrzymać dotacji, pod znakiem zapytania stanie realizacja zadań w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego oraz wykonanie licznych inwestycji, takich jak przebudowa al. Piłsudskiego wraz z budową ronda turbinowego, przebudowa teatru letniego i wiele innych inwestycji.

Fot. portal.legnica.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button