- REKLAMA -
AktualnościRada Miasta Legnicy

Rada Miejska uchwaliła budżet Legnicy na 2021 rok

Rada Miejska Legnicy uchwaliła na wtorkowej sesji budżet miasta na rok 2021. Tym samym legniccy radni zaakceptowali przedstawioną przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego wizję rozwoju miasta oraz sposób gospodarowania miejskimi finansami. 

Uchwalony budżet przewiduje dochody w wysokości 657mln 864 tys. zł, w tym dochody własne ponad 614 mln zł. Wydatki wyniosą 686 mln.889 zł.  Najwięcej na oświatę i wychowanie (207mln 347 tys. zł), pomoc rodzinie (ponad 149 mln 567tys. zł ), transport i łączność (ponad 88mln 843tys. zł), pomoc społeczną i zadania w sferze polityki społecznej (ponad 50 mln zł 823 tys. zł).

Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej miasta oraz najważniejszy w roku dokument finansowy, jakim jest budżet miasta na rok 2021. Pandemia spowodowała, że – tak jak wiele samorządów w Polsce – my również musimy szukać oszczędności i jeszcze efektywniej wydawać dostępne środki. Mimo to w budżecie udało się zapewnić środki na realizację bardzo wielu inwestycji, które dadzą miastu ogromny impuls rozwojowy, poprawią warunki życia mieszkańców i unowocześnią infrastrukturę. Na inwestycje i zakupy inwestycyjne przeznaczymy w przyszłym roku ponad 70 mln zł, z czego najwięcej środków przeznaczonych zostanie na inwestycje drogowe – powiedział Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Mówiąc o inwestycjach drogowych włodarz miasta miał głównie na myśli III etap budowy zbiorczej drogi południowej na odcinku od al. Rzeczypospolitej do ul. Sikorskiego, ale też tak ważne inwestycje jak przebudowa ul. Pocztowej i Piastowskiej , ul. Leszczyńskiej wraz z mostem na Czarnej Wodzie oraz ul. Sikorskiego.  W planach jest także przebudowa ul. Łowickiej od ul. Pomorskiej do ul. Opalowej,  ul. Śląskiej od ul. Sikorskiego do ul. Łowickiej i rewitalizację Placu Słowiańskiego.

Przyszłość związana z pandemią jest wielkim znakiem zapytania, ale bardzo się staraliśmy, aby ten budżet był zapewnieniem stabilizacji i bezpieczeństwa finansowego naszego miasta. Dlatego utrzymujemy front inwestycyjny, ponieważ jest to ważne dla gospodarki naszego miasta, dla wielu przedsiębiorców, dla utrzymania miejsc pracy. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom, którzy ciężko pracowali nad opracowaniem tego budżetu tak, aby był on jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców, a jednocześnie zapewnił bezpieczny rozwój naszemu miastu – powiedział na koniec prezydent Legnicy.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5


Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button