- REKLAMA -
AktualnościKoleje Dolnośląskie
Trendy

Przystanek kolejowy Legnica Strefa już działa [FOTO] [VIDEO]

Na kolejowej mapie Dolnego Śląska pojawił się nowy przystanek kolejowy. Nosi nazwę Legnica Strefa i dedykowany jest pracownikom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace pochłonęły blisko trzy miliony złotych i zrealizowano je na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

Od niedzieli obowiązuje nowy rokład jazdy i te datę wybrano też na zainicjowanie działalności nowego przystanku kolejowego. Nosi on nazwę Legnica Strefa i został wybudowany na zlecenie PKP PLK ale o jego powstanie od dawna zabiegał zarząd LSSE.

Przystanek zlokalizowany jest przy linii kolejowej nr 137, na trasie Legnica – Jawor, między Nową Wsią Legnicką a Przybyłowicami. Jest on już dostępny dla podróżnych, choć wokół trwają jeszcze prace wykończeniowe, m. in przy budowie chodników i drogi dojazdowej (tuż przy samym przystanku wybudowano przejazd kolejowy).

Obiekt dostosowany jest w pełni także dla osób z niepełnosprawnościami, prezentuje się nowocześnie i estetycznie. Podróżni mają do dyspozycji dwie przeszklone wiaty i ławki, tablicę informacyjną oraz gablotę z rozkładem jazdy. W oczy rzuca się jedynie brak zegara oraz głośników do zapowiadania pociągów, ale niewykluczone że te elementy zostaną jeszcze zamontowane.

Całkowity koszt budowy przystanku wyniósł 2 926 829.27 zł i powstał on w ramach Rządowego Programu Budowy i Modernizacji Przystanków Kolejowych na lata 2021-2025. Przystanek Legnica Strefa jest jednym z 19 takich obiektów wybudowanych w ramach tego programu na terenie całego kraju (na Dolnym Śląsku chociażby „Szklarska Poręba Średnia”).

Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

1 komentarz

  1. Nie no, ważne że coś zbudowali ale w tym miejscu nie powinno być przystanku kolejowego a stacja z dwoma torami, jest tam miejsce by dodatkowy tor na mijankę wybudować, to by zwiększyło przepustowość tej linii. Każda mijanka na trasie Legnica – Jawor jest na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button