AktualnościKoleje Dolnośląskie

Przetarg na nowe pociągi dla Kolei Dolnośląskich. Zgłosiła się tylko PESA

Do przetargu, ogłoszonego przez Koleje Dolnośląskie, dotyczącego dostarczenia dwóch nowych dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych wpłynęła tylko jedna oferta. Bydgoska PESA zaoferowała się zrealizować zamówienie za kwotę ponad 42,7 mln złotych.

Spółka z Bydgoszczy dość aktywnie uczestniczy w przetargach organizowanych przez Koleje Dolnośląskie. To właśnie PESA wygrała przetarg na dostarczenie Kolejom Dolnośląskim 5 nowych pięcioczłonowych składów elektrycznych. Wartość zamówienia wynosi w tym przypadku ponad 145 mln złotych a zamówione składy powinny się pojawić na Dolnym Śląsku po 22 miesiącach od podpisania umowy.

O ile w tym przetargu PESA rywalizowała z nowosądeckim NEWAG-iem i go pokonała korzystniejszą ofertą, to w przetargu na dostarczenie dwóch nowych dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych bydgoska spółka już nie miała żadnej konkurencji. Oferta PESY opiewa na kwotę 42 754 800 zł i jako jedyna jest obecnie poddawana analizie. Teraz Koleje Dolnośląskie mają czas do 20 października br. na podjęcie decyzji.

Dodajmy, że przetarg był uzupełniony też o prawo opcji, umożliwiające Kolejom Dolnośląskim potencjalne rozszerzenie zamówienia o sześć kolejnych pojazdów.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 7

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button