Aktualności

Przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 w Legnicy

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, w kilku miastach Dolnego Śląska, w tym także w Legnicy, odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny.

Taki wynik wskazały wczoraj (tj. 13 października br.) stacje pomiarowe w Nowej Rudzie (powiat kłodzki), Kłodzku, Oławie, Legnicy i Lubaniu. Jednak dziś jest niewiele lepiej. Już o godzinie 7.00 stacja pomiarowa WIOŚ, mieszcząca się przy Al. Rzeczypospolitej, wykazała poziom 42 µg/m3 pyłu zawieszonego PM10 (gdzie norma dopuszczalna to 40 µg/m3).

W związku z tym osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci dziś powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu (szczególnie w godzinach wieczornych).

Zachęcamy do śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza. Takie dane, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button