AktualnościEdukacja

Przed nami II Legnickie Targi Edukacyjne

Pod hasłem „Tu się uczę, tu zdobywam zawód, tu pracuję” 24 marca w Akademii Rycerskiej odbędą się II Legnickie Targi Edukacyjne. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych i zaplanowania swojej przyszłości.

Imprezę organizują: Urząd Miasta, Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogiczne i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy oraz Legnickie Centrum Kultury.

Podczas Targów uczniowie 8. klas będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną legnickich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, zobaczyć elementy nowoczesnego wyposażenia pracowni szkolnych, zakupionych w ramach realizowanych przez Miasto Legnicę projektów.

Uczniowie i ich rodzice będą mogli również skorzystać z porad doradców zawodowych oraz psychologów. Specjaliści posłużą radą w podjęciu trudnej decyzji, dotyczącej wyboru szkoły. Dla obcokrajowców otwarty będzie punkt informacji o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021 w języku ukraińskim.

– Z wielką przyjemnością będziemy gościć na naszych Targach przedstawicieli Pracodawców współpracujących z legnickimi szkołami, którzy zaprezentują ofertę zawodową dla absolwentów szkół zawodowych, odpowiedzą na pytania dotyczące wymaganych kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na współczesnym rynku pracy – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Program Legnickich Targów Edukacyjnych:

11.00 – Otwarcie Legnickich Targów Edukacyjnych – Tadeusz Krzakowski Prezydent Legnicy

11.00–12.15 – Zwiedzanie stoisk przygotowanych przez szkoły oraz pracodawców (I grupa uczestników)

12.00–13.30 – Prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów legnickich szkół ponadpodstawowych

12.30–13.30 – Zwiedzanie stoisk przygotowanych przez szkoły oraz pracodawców  (II grupa uczestników)

11.00–14.00 – Punkt informacji o ofercie edukacyjnej 2020/2021 dla cudzoziemców (w języku ukraińskim)

14.00 – Zakończenie Legnickich Targów Edukacyjnych

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 3

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button