AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowana al. Piłsudskiego już w pełni przejezdna

Na tę chwilę kierowcy w Legnicy czekali już od dawna. Drogowcy dziś oddali do użytku obie dwupasmowe nitki al. Piłsudskiego, co na pewno zmniejszy korki na tej jednej z najważniejszych arterii w naszym mieście.

Remont na tym odcinku al. Piłsudkiego trwał od połowy maja br. Zgodnie z harmonogramem prace miały się zakończyć pod koniec października, ale podczas realizacji inwestycji wystąpił szereg okoliczności, które wpłynęły na to, iż wykonawca przekroczył termin o prawie 1,5 miesiąca. Najpierw były to upały, potem betonowe płyty pamiętające czasy budowę osiedla, następnie odkryto fragment starej brukowanej drogi do Koskowic. Na opóźnienie prac miało też wpływ odkrycie przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Galileusza  kilkudziesięciu nieopisanych kabli, zakopanych zresztą dość płytko, które trzeba było zidentyfikować.

Oddanie kierowcom do dyspozycji dwóch nitek al. Piłsudskiego nie kończy jednak prac przy tej inwestycji. Wciąż trwają prace na skrzyżowaniu ul. Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznika, biegnącego pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, gdzie powstaje tzw. wyniesione skrzyżowanie, czyli skrzyżowanie którego obszar będzie podniesiony do poziomu chodników. Nadal więc nie będzie można skorzystać z łącznika prowadzącego do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy od strony ul. Koskowickiej czy al. Piłsudskiego.

Poruszający się al. Piłsudskiego muszą teraz pamiętać, że zaszły tutaj duże zmiany w organizacji ruchu. W obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa wybudowane zostało  rondo turbinowe a w jego pobliżu powstało tzw. aktywne przejście dla pieszych. Dodatkowo w pobliżu kładki dla pieszych przebudowano częściowo ulicę Galileusza oraz zmodernizowano fragment ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. Zamontowano nowoczesne latarnie oraz maszty z wysięgnikiem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w okolicy Parku Bielańskiego.

Przypomnijmy, że całą inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane z Wrocławia (lider) wraz z Firmą Drogowo – Inżynieryjną Stop z Legnicy. Całkowity koszt prac wyniósł ok. 7,94 mln zł. (z czego 2,8 mln zł. to dotacja rządowa z “„Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”).

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button