- REKLAMA -
AktualnościInwestycje drogowe

Przebudowa ulicy Sikorskiego już na finiszu

Dobiega końca przebudowa ulicy Sikorskiego na odcinku od ronda Dywizjonu 303 do ronda Niepodległości. Na jezdniach zostały wylane wszystkie warstwy asfaltu. Kończy się wykładanie kostką chodników i wyłożenie warstwy asfaltowej na ścieżkach rowerowych.

Inwestycję realizuje  konsorcjum firm Budrim (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg. Cena zwycięskiej oferty – 12 mln 600 tys. zł. Na to zadanie Legnica otrzymała  prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej drogi, budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, nasadzenia drzew i inne.

To jest kolejny etap przebudowy tej ważnej arterii komunikacyjnej w naszym mieście. Wcześniej ulica  Sikorskiego została przebudowana na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Dwa lata temu wyremontowano odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Koskowicką w kierunku ronda na ul. Sudeckiej. Pozostały fragment tego odcinka ul. Sikorskiego wraz z rondem  na ul. Sudeckiej jest przebudowywany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

Źródło:
Czy ten artykuł okazał się przydatny?
TakNie

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z LegnicyPowiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button